مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه

خدمات بیمه سلامت به بیماران کرونایی

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه اقدامات این سازمان در دوران شیوع ویروس کرونا تاکنون را تشریح کرد.
کد خبر : 801
تاریخ انتشار : یکشنبه 20 سپتامبر 2020 - 10:47
خدمات بیمه سلامت به بیماران کرونایی

کیومرث مظفری در رزمایش سایبری بیمه سلامت درباره اقدامات انجام شده توسط سازمان بیمه سلامت از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور بیان کرد:یکی از مهم‌ترین اقدامات سازمان بیمه سلامت ازابتدای شیوع ویروس کرونا درکشور،پوشش بیمه‌ای برای افراد فاقد پوشش بیمه روی تخت بیمارستان بوداین درحالی است که درشرایط عادی،بیمه شدن روی تخت بیمارستان انجام نمی‌شودوافراد برای ارزیابی وسع و پوشش بیمه‌ای بایددوره انتظار را بگذرانند.بر اساس مقررات،ارزیابی وسع توسط وزارت رفاه حداقل یک ماه طول می‌کشد،اما در دوران شیوع ویروس کرونا،این بازه زمانی با تعامل انجام شده بین سازمان بیمه سلامت و وزارت رفاه به یک روز کاهش پیدا کرد.

وی ادامه داد: در دوران شیوع کرونا در کشور،برخی راهنماهای بالینی مرتبط با خدمات تشخیصی برداشته شد.به طور مثال در مواقع عادی،دوره زمانی برای انجام سی تی اسکن ۱۸۰ روز است،اما نیاز به ارائه این خدمت برای بیماران کرونایی باعث شد که این محدودیت فعلا حذف شود.

دبیر سازمانهای بیمه گر استان کرمانشاه اظهار کرد: در بخش بستری در بیمارستان‌های دولتی،۹۰ درصد هزینه‌ها توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود ودر بخش سرپایی نیز پرداخت ۷۰ درصد هزینه‌ها برعهده بیمه سلامت است.

وی افزود: پس از شیوع ویروس کرونا،تمدید اعتبار دفترچه‌های بیمه سلامت که برگه سفید داشت واعتبارآنها پایانیافته بود نیز در دو نوبت انجام شد.

مدیر کل بیمه سلامت گفت: سامانه تلفنی ۱۶۶۶ نیز از ابتدای شیوع ویروس کرونا درکشور فعال شدتا به سوال‌های بیمه شدگان در زمینه این بیماری پاسخ بدهد.براساس بررسی‌های انجام شده، این مشاوره‌های تلفنی درکاهش حجم مراجعه مردم به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی وآرامش دادن به آنها و کاهش اضطراب بسیار موثر بود. در این زمینه ۱۳۰ خط جدید به سامانه ۱۶۶۶ اضافه شدو ۳۰ پرستار،۱۰ پزشک عمومی در سه شیفت به سوالات پاسخ دادند.به طور مثال فقط در یکی از ماه‌های ابتدایی شیوع ویروس کرونا در کشور،۴۰۰ هزار تماس با سامانه ۱۶۶۶ داشتیمکه پاسخ داده شد.

وی اظهار کرد: همچنین گروهی شامل پزشکان متخصص عفونی و متخصص ریه برای ارائه آخرین اطلاعات مربوط به بیماری کووید ۱۹ و راهنمایی کارشناسان پاسخ‌گودر سامانه ۱۶۶۶ برای ارائه اطلاعات دقیق‌تر به بیمه شدگان شکل گرفت.

بازدیدها: 1

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.