برای ثبت مسیر گردشگری کرمانشاه ،سنندج ،همدان؛

کرمانشاه میزبان دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو

سید پیمان موسوی عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه،در گفت‌وگوبا آوای پراو گفت: ثبت این رویداد مهم باعث می شود،کرمانشاه کانون توجه گردشگران شودو جذب توریست،باعث فعال شدن ورونق بخش‌های حمل و نقل اقامتگاه‌ها و صنایع دستی و...می‌شود.
کد خبر : 466
تاریخ انتشار : دوشنبه 3 آگوست 2020 - 10:38
کرمانشاه میزبان دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو

شهرداران این سه استان به همراه دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو برای ثبت مسیر گردشگری همدان، سنندج ،کرمانشاه به عنوان سه شهر خلاق موسیقی، خوراک و صنایع دستی تفاهم‌نامه امضا می‌کنند.
سید پیمان موسوی عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه،در گفت‌وگوبا آوای پراو ضمن اعلام این خبر گفت:
ثبت این رویداد مهم باعث می شود،کرمانشاه کانون توجه گردشگران شودو جذب توریست،باعث فعال شدن ورونق بخش‌های حمل و نقل اقامتگاه‌ها و صنایع دستی و…می‌شود.
نماینده مردم شریف استان کرمانشاه در شورای عالی استان‌ها گفت: سال گذشته جلسه مشترک روسای شعبه‌ها مراکز استان‌های کشور در شهر اصفهان برگزار شد وما شاهد رشد و پیشرفت سه شهر اصفهان ،شیراز و یزد بودیم که به صورت مثلث در یک مسیر گردشگری قرار دارند.
سیدپیمان موسوی اظهار داشت: می‌دانیم که با جذب توریسم ۱۱ شغل در هر شهر فعال می‌شود. بنابراین به این فکر کردیم ،با توجه به این که داشته های کرمانشاه از لحاظ تاریخی و طبیعی کم هم نیست ،چطور شهر کرمانشاه را مهد توجه توریست های خارجی قرار دهیم بدون شک با جذب توریست خارجی توریست‌های داخلی هم جذب می شوند.

عضو شورای اسلامی شهر اضافه کرد به خاطر اینکه بتوانیم یک مجموعه مخصوصاً برای این‌که جذب توریست خارجی داشته باشیم با هماهنگی شهرداران سه شهر کرمانشاه سنندج و همدان، جلسات کارشناسی بسیاری بین این سه شهر برگزار شد در نهایت به این نتیجه رسیدیم که تحت عنوان مسیر گردشگری تاریخ و تمدن ایران، کریدور گردشگری بین کرمانشاه همدان و سنندج به وجود آوریم. و متعاقب آن حدود دوماه پیش، اولین جلسه در این خصوص در دفتر کمیسیون ملی یونسکو در حضور آقای دکتر حجت الله ایوبی برگزار شد که ایشان از این طرح خیلی استقبال کردند.

وی ادامه داد در حال حاضر شهر سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی، به ثبت رسیده است و سال گذشته هم شاهد رویداد بزرگ وباشکوه موسیقی در سنندج بودیم. مقرر شد که کرمانشاه به عنوان شهر خلاق خوراک در یونسکو، و همدان نیز به عنوان شهر خلاق صنایع دستی در سازمان یونسکو به ثبت برسد.
دکتر موسوی افزود: ثبت کرمانشاه به عنوان یک شهر خلاق، کار دشواری است ما باید تفاوت و تنوع را اثبات کنیم که نیاز به اتحاد و همدلی مسئولین دارد تا به امید خدا این رویداد فرخنده انجام شود.

بازدیدها: 3

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.