نشست خبری شهردار کرمانشاه

شهردار کلانشهر کرمانشاه با اشاره به اینکه امروز بافت فرسوده کرمانشاه کشش این همه مجتمع و مراکز تجاری و اداری را ندارد، گفت: باید یک منطقه جدید تجاری و اداری در کلانشهر کرمانشاه ایجاد شود تا بسیاری از کسبه، صنوف و پزشکان به این مکان جدید منتقل شوند.
کد خبر : 2184
تاریخ انتشار : دوشنبه 14 مارس 2022 - 12:28
نشست خبری شهردار کرمانشاه

شهردار: یک منطقه جدید تجاری و اداری باید در کلانشهر کرمانشاه ایجاد شود
شهردار کلانشهر کرمانشاه با اشاره به اینکه امروز بافت فرسوده کرمانشاه کشش این همه مجتمع و مراکز تجاری و اداری را ندارد، گفت: باید یک منطقه جدید تجاری و اداری در کلانشهر کرمانشاه ایجاد شود تا بسیاری از کسبه، صنوف و پزشکان به این مکان جدید منتقل شوند.

«نادر نوروزی» روز شنبه در نشست خبری با خبرنگاران در هتل پارسیان کرمانشاه افزود: با ایجاد این منطقه جدید تجاری و اداری بسیاری از مشکلات شهر حل می‌شود و این در حالی است که شهرهای چون تبریز و اصفهان این کار را انجام داده‌اند.

وی در ادامه همچنین از آمادگی شهرداری برای انتقال میدان تره‌بار به ۶۲ هکتار زمین تهیه شده در ماهیدشت در صورت رضایت کسبه خبر داد و افزود: ۳۰ هکتار زمین در پشت شهرک مُلاحسینی در نظر گرفتیم و اگر سازمان همیاری همکاری لازم را داشته باشد همه مشاغل بازیافتی و ضایعاتی جعفرآباد و ملاحسینی باید به شهرک جدید بازیافتی منتقل شود.

شهردار کرمانشاه آلودگی های بصری را یکی دیگر از معضلات این شهر دانست و گفت: بسیاری از تابلوهای اضافی نصب شده در شهر را برمی‌داریم و همچنین با ۲۰۰ کسبه مذاکرات لازم انجام شده تا طرح همسان سازی تابلوها اجرایی شود و هر مغازه یک تابلو با ابعاد مشخص را نصب کند.

شهردار: یک منطقه جدید تجاری و اداری باید در کلانشهر کرمانشاه ایجاد شود

انجام ۲.۵ درصد سفرهای درون‌شهری کرمانشاه از طریق ناوگان عمومی

شهردار کرمانشاه در ادامه این نشست خبری با اشاره به اینکه ۶۰ درصد سفرهای درون‌شهری در کشورهای پیشرفته و ۳۰ درصد این سفرها در تهران از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی انجام می‌شود، گفت: متاسفانه فقط ۲ و نیم درصد سفرهای درون‌شهری کرمانشاه از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی انجام می‌شود.

نوروزی افزود: استفاده نکردن از ناوگان حمل و نقل عمومی منجر به افزایش ترافیک در شهر و افزایش هزینه‌ها می شود لذا از همه شهروندان تقاضا می کنیم از وسایل نقلیه شخصی استفاده نکنند تا از بار ترافیکی شهر کاسته شود.

سال آینده ۹۳ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی کرمانشاه اضافه می شود

وی با اشاره به اینکه ۳۰ شهرک و محله برای سفرهای درون‌شهری به خطوط اتوبوس رانی نیازمندند، افزود : در سال آتی ۹۳ دستگاه اتوبوس نو که خریداری شده و دارای امکانات رفاهی بیشتری است را به خطوط اضافه می کنیم تا سرعت حرکت در کرمانشاه را که الان ۱۵ کیلومتر در ساعت است حداقل به ۲۰ کیلومتر در ساعت برسانیم و این در حالی است که این شاخص در تهران ۳۰ کیلومتر در ساعت است.

نوروزی با تاکید بر اینکه کرمانشاه با انباشتی از عقب افتادگی ها مواجه است و در حوزه های مختلف شاخص های یک کلانشهر را ندارد، گفت: برای ارائه راهکار و حل مشکلات هشت محور ساخت و ساز و سکونت در شهر، ترافیک و تردد، مسایل مالی و اقتصادی شهر، فرهنگ شهر، مسایل درون شهرداری، تعامل با شورای شهر و مدیریت یکپارچه شهری را به صورت مسئله محور بررسی و اولویت بندی کردیم تا در پایان یک دوره شهروندان این تغییرات در زندگی و شهر خود مشاهده کنند.

شهردار: یک منطقه جدید تجاری و اداری باید در کلانشهر کرمانشاه ایجاد شود

عملکرد شهرداران هشت منطقه بر اساس مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز سنجیده می شود

شهردار کرمانشاه با اشاره به اینکه همه ساختمان های ساخته شده دارای تخلف است و عرضه ، تقاضا و منفعت طلبی عده‌ای و همچنین عملکرد شهرداری باعث این مشکلات شده است درخصوص راهکارهای حل این مشکلات هم گفت: رونق ساخت و ساز منجر به افزایش شغل می شود اما از تخلف جلوگیری می کنیم بطوریکه قواعد شهرسازی را تغییر می دهیم، جرایم کمیسیون ماده ۱۰۰ را افزایش دادیم و اداره کلی در شهرداری بر ساخت و سازها نظارت می کند و این در حالی است که عملکرد شهرداران هشت منطقه هم بر اساس مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز سنجیده می شود.

وی پروژه منوریل و پیاده راه مدرس را منوط به مطالعات بیشتر و شروع پروژه تله کابین را در گرو موافقت اصولی پایگاه جهانی طاق بستان، دفتر مطالعات وزارت میراث فرهنگی و اداره کل میراث فرهنگی استان دانست و ادامه داد: راه اندازی شهربازی هم به کسی واگذار شده بود که توانایی لازم را نداشت و به زودی فراخوان جذب سرمایه‌گذار برای شهربازی کرمانشاه منتشر می شود تا مکانی تفریحی برای همه سنین از کودکان تا سالمندان را در اختیار مردم قرار دهد.

در پایان این نشست خبری از پوستر جشن جهانی نوروز که ۲۵ اسفند به میزبانی کرمانشاه ساعت ۲۰ در محوطه طاق بستان برگزار می شود، رونمایی شد.

کلانشهر کرمانشاه بیش از نیمی از جمعیت یک میلیونی استان را در خود جای داده و شهرداری در قالب هشت منطقه شهری به شهروندان آن خدمات ارائه می کند.

Views: 1

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.