سینا کرمی

مشکل کرمانشاه ، استاندار نیست!

دخالت در انتصاب مدیران اجرایی وظیفه نمایندگان نیست . نمایندگان مجلس ،برابر قانون نباید در این امر دخالت کنند. رهبر معظم انقلاب هم در این مورد تذکر دادند” وارد شدن در این مسائل و با مسئول اجرایی در این زمینه گفتگو کردن و توافق کردن و امثال اینها خطراتی دارد از این بایستی اجتناب شود”

کد خبر : 1954
تاریخ انتشار : شنبه 20 نوامبر 2021 - 10:36

دخالت در انتصاب مدیران اجرایی وظیفه نمایندگان نیست .
نمایندگان مجلس ،برابر قانون نباید در این امر دخالت کنند. رهبر معظم انقلاب هم در این مورد تذکر دادند” وارد شدن در این مسائل و با مسئول اجرایی در این زمینه گفتگو کردن و توافق کردن و امثال اینها خطراتی دارد از این بایستی اجتناب شود”
مطابق عرف سیاسی‌هرگاه تمام نمایندگان یک استان بر روی یک نفر به عنوان مدیر عالی استان توافق داشته باشند و بنا بر شناختی که از این فرد وتوانایی ها و صلاحیت‌های وی دارند به وزیر کشور پیشنهاد می دهند و البته که وزیر کشور هم وقتی می بیند تمام نمایندگان مردم به طور قاطع و به دور از هرگونه سهم‌خواهی بر روی یک نفر توافق دارند و منافع و مصالح استان را می‌بینند به نظر مشاوره‌ای آنها احترام می گذارد اما داستان کرمانشاه از گونه دیگر است. وقتی هشت نماینده علیرغم وجود شخصیت های بومی ودرسطح ملی ، لایق و سزاوار بر روی هیچ کدام از گزینه ها توافق نمی کنند ،این شبهه پیش می‌آید که احتمالاً مسئله، مسئله سهم خواهی است در غیر این صورت توافق بر روی یک شخصیت با رزومه مشخص کار دشواری نیست. به نظر می رسد با توجه به گزینه‌هایی که در سطح رسانه مطرح شده است وعدم توافق برخی از سهم خواهان‌ ، همین استاندار فعلی کرمانشاه به صلاح استان می باشد.اگر مبنا را تجربه و سابقه کاری وتعهد بگیریم،دکتر بازوند گزینه‌ای است که از هرجهت شایسته است دیگر آن که هیچ گزینه ای بهتر و برتر از این استاندار تاکنون مطرح نشده است.اگر سیاهه‌ای از خدمات استاندار فعلی کرمانشاه را تهیه کنیم ،چشمگیر و تحسین برانگیز است. از کارهای بزرگ و به یاد ماندنی ایشان می توان ثبت جهانی اورامانات، تکمیل خط آهن کرمانشاه و تصویب منطقه آزاد تجاری قصرشیرین و همچنین شروع به کار آزاد راه کرمانشاه همدان اشاره کرد . این کارنامه قابل دفاع بهترین دلیل برای ابقا ایشان در پست استانداری کرمان است.
مضاف بر این‌ها مدیریت روزهای حساس زلزله و تبدیل مناطق زلزله زده از یک ویرانه به شهرو روستاهای مستحکم ،حمایت از پروژه های توسعه شهری شهرداری،
جذب میلیون‌ها دلار سرمایه‌گذاری بخش خصوصی توسط تیم اقتصادی ،
جذب بیش از ۲ هزار میلیارد سرمایه‌گذاری از وزارت نفت برای افتتاح ۱۴ پروژه نفت و گاز و پتروشیمی در کرمانشاه و صد ها فعالیت دیگر کار نامه درخشان ایشان در قامت استاندار است که در تاریخ بعد از انقلاب استان کرمانشاه هیچ استانداری نتوانسته است این کارها را برای کرمانشاه انجام دهد.
این اتفاقات گویای این معضل بزرگ است که درحال حاضر مشکل کرمانشاه استاندار نیست ؛مشکل کرمانشاه دخالت ها و ناهماهنگی‌های نمایندگان است. بهتر است این نمایندگان مجلس به جای تحمیل گزینه خود به عنوان مدیر اجرایی که گاهی با هدف سهم خواهی است به فکر موضوعات مهمی چون شفافیت آرا و مشکلات عدیده‌ی حوزه انتخابی خود باشد.

Views: 3

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.