تجمع شماری از مردم روستاهای میاندربند، ماهیدشت و سرفیروزآباد در مقابل استانداری کرمانشاه

جمعی از اهالی بیش از ۳۵ روستا از اطراف کرمانشاه نسبت به اقدامات برخی مالکان جهت تصرف اراضی و املاک‌شان که هدیه انقلاب اسلامی و امام راحل(ره) به آنهاست، ابراز نگرانی کرده و از مسئولین درخواست رسیدگی داشتند.

کد خبر : 2402
تاریخ انتشار : چهارشنبه 25 می 2022 - 10:57
تجمع شماری از مردم روستاهای میاندربند، ماهیدشت و سرفیروزآباد در مقابل استانداری کرمانشاه

این روستاییان ضمن مطالبه‌گری از مسئولین محترم در این خصوص گفتند: کشاورزان این مناطق صاحب سند بوده که تعدادی از آنها در سال ۱۳۴۲ زمین را خریداری کردند و تعدادی هم در سال ۱۳۵۹ به دستور حضرت امام (ره) توسط هیئت هفت نفره واگذاری زمین به آنها صورت گرفته است و اسناد آن نیز موجود است. اینک از سوی برخی مالکان بزرگ قبل از انقلاب که قصد تصرف زمین کشاورزان و واگذاری آنها به افراد غیر بومی را دارند؛ مشکلاتی در منطقه ایجاد وبین اهالی ناامنی شده که این وضعیت شایسته مردم شهید پرور و حامی انقلاب در این منطقه نیست.
یکی از روستاییان بابیان اینکه کشاورزان پیشروان تولید در مملکت هستند ،گفت بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری که ضمن اهمیت به بخش تولید، سال را با نام تولید نامگذاری فرمودند،ضروری است که مسئولین و دست اندرکاران اجرایی و قضایی مشکلات روستاییان و کشاورزان مستضعف را هر چه زودتر رسیدگی نمایند .
توقع از دولت عدالت پیشه جناب دکتر رئیسی_ سید محرومان_ آن است که با تأسی به کلام امیرالمومنین، مولای متقیان که می‌فرماید” العدل اساس به قوام عالم” عدالت شالوده ای است که جهان بر آن استوار است ، نگرانی و احساس ناامنی به خاطر از دست دادن اراضی و املاک‌شان را از بین ببرند و یاریگر محرومان و کشاورزان زحمت کش و مظلوم باشد .
این کشاورزان عزیز با بیان اینکه از تمام مسیرهای قانونی اقدام کرده‌اند ولی هنوز نتیجه نگرفته ، سردرگم هستند و می خواهند دردهایشان به گوش مسئولین قضایی و اجرایی استان و کشوری برسد و نیازمند رفتار حکیمانه و مدبرانه مدیران انقلابی هستند تا از تصرف غیر قانونی زمین‌هاکه منبع معیشت شان است، جلوگیری شود و به مسیر آرامش از دست رفته زندگیشان بازگردند.
کشاورزان حاضر در تجمع روستاهای خود را اینگونه معرفی کردند :
میان دربندبخش مرکزی کرمانشاه شامل: تپه سبز، هشیلان، تاسوله جان، تپه لری،احمدآبادسفلی، قاقلستان، سلطان کوه.
واراضی روستاهای بخش ماهیدشت: ریزه وند، بان لرینی، میمز، چقاگینو، چقا صفر، رباط، لعل آباد حسینقلی خان، لعل آباد سید جعفری،
اراضی روستاهای سرفیروزآباد: سحر سفلی، سحرعلیا، گووانی، قمش، گل درک و چشمه کرمعلی، چشمه ماکان، زلان سفلی، زلان علیا، دیزگران پاچقا،
اراضی بره سیمین :کله جوب، بره سیمین علیا،وبره سیمین سفلی، کیخسروی، مجیب، بیگ زاده، مؤمن، بورک و…..
به امید فردایی بهتر برای مستضعفین جامعه اسلامی

Views: 9

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.