صندوق کارآفرینی امید به اشتغال هزار و ۶۳۹ نفر در استان کرمانشاه کمک کرده است

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمانشاه با بیان اینکه این صندوق ۲۸۸ فقره تسهیلات با اعتبار ۹۱ میلیارد تومان در چهار ماه سپری شده از سال جاری پرداخت کرده است، گفت: صندوق کارآفرینی امید در این راستا به ثبیت و ایجاد اشتغال هزار و ۶۳۹ نفر در استان کرمانشاه کمک کرده است. به گزارش روابط

کد خبر : 3369
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 24 آگوست 2023 - 13:48
صندوق کارآفرینی امید به اشتغال هزار و ۶۳۹ نفر در استان کرمانشاه کمک کرده است

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمانشاه با بیان اینکه این صندوق ۲۸۸ فقره تسهیلات با اعتبار ۹۱ میلیارد تومان در چهار ماه سپری شده از سال جاری پرداخت کرده است، گفت: صندوق کارآفرینی امید در این راستا به ثبیت و ایجاد اشتغال هزار و ۶۳۹ نفر در استان کرمانشاه کمک کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، “محمد طاهر عظیمی فشی” روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، افزود: این میزان پرداختی تسهیلات در سال جاری در حالی است که هنوز اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ به تازگی به دستگاه های اجرایی مانند جهاد کشاورزی، صنعت معدن، تجارت و نهاد های حمایتی اعلام شده است و به صندوق اعلام نشده است.

وی در ادامه با بیان اینکه حمایت از صندوق های محلی خُرد از مهم ترین اولویت های صندوق کارآفرینی امید در سال جاری است، گفت: امسال تاکنون ۶۲ صندوق خُرد محلی در استان کرمانشاه با پرداخت ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید قرار گرفته است.

عظیمی فشی بیان داشت: حمایت از کسب و کارهای خُرد محلی در ایجاد اشتغال، ارزش افزوده محصولات باغی، دامی و صنایع دستی بسیار با اهمیت است، لذا از مهم ترین برنامه های صندوق کارآفرینی امید با همکاری دیگر دستگاه های اجرایی مانند جهاد کشاورزی، صنعت، معدن، تجارت، میراث فرهنگی و صنایع دستی، بسیج سازندگی و دیگر ارگان ها حمایت از این صندوق های خُرد محلی در راستای تامین مالی بازاریابی برای این طرح ها است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمانشاه تسهیلات حمایت از صندوق های محلی خُرد را کاملا قرض الحسنه و با ضمانت های کاملا آسان مانند یک برگ سفته اعلام کرد و گفت: این صندوق ها با ۲۰ تا ۴۰ نفر عضو محصولات باغی و کشاورزی، دامی و صنایع دستی تولید می کنند.

عظیمی فشی بیان داشت: این مدل کسب و کار در کشور موفق جواب داده و در استان های که در اجرای این طرح پیش رو هستند در کاهش بیکاری بسیار موثر عمل کردند لذا از برنامه های جدی صندوق کار آفرینی امید در استان کرمانشاه حمایت از این صندوق های محلی خُرد است.

وی در بخش دیگر از سخنان خود از اولویت های در دستور کار صندوق کار آفرینی امید را نظارت جدی بر طرح ها و پروژه های اشتغال بعد از پرداخت تسهیلات قرض الحسنه عنوان کرد و گفت: در این طرح و برنامه چون تسهیلات این صندوق بسیار ارزان قیمت و با نرخ بیشتر چهار و ۶ درصد است بنابراین در راستای جلوگیری از انحراف آنها نظارت بر آنها بسیار مهم است که در دستور کار قرار گرفته است.

عظیمی فشی با بیان اینکه تسهیلات صندوق کار آفرینی امید در قالب ابنیه، ساخت مکان، تجهیزات، سرمایه در گردش هر مرحله بعد از بازدید پرداخت می شود، گفت: بعد از پرداخت نیز در راستای ایجاد تثبیت اشتغال نظارت های سه ماه، ۶ ماه و سالیانه با رصد دقیق انجام می شود و هرگاه انحرافی در آنها دیده شود، طبق قرار داد که با متقاضی منعقد شده، یکجا وام از آنها وصول خواهد شد و از طرفی در این رصد ها؛ اگر پروژه ای به دلیل گرانی و تورم با مشکل روبرو شود، در راستای تثبیت اشتغال ایجاد شده ، باز به آنان وامی داده می شود

استان کرمانشاه با وسعت حدود ۲۵ هزار کیلومتر مربع، ۱.۵ درصد از مساحت کل کشور (هفدهمین استان) را به خود اختصاص داده و شامل ۱۴ شهرستان، ۳۵ شهر و ۸۶ دهستان است.

Views: 1

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.