مدیر مخابرات چهارمحال و بختیاری: طرح نجما از مصادیق توزیع عادلانه امکانات ارتباطی در کشور است

مهندس محمودی، مدیر مخابرات منطقه چهارمحال و بختیاری در مراسم افتتاح مرحله اول نهضت جهادی توسعه فیبرنوری در این منطقه با بیان اینکه این طرح یکی از مصادیق توزیع عادلانه امکانات ارتباطی در کشور است، اعلام کرد: مخابرات منطقه علی رغم برخی توسعه نیافتگی ها با تلاش جهادی همکاران یکی از بهترین رتبه بندی ها

کد خبر : 3666
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 26 اکتبر 2023 - 9:52
مدیر مخابرات چهارمحال و بختیاری: طرح نجما از مصادیق توزیع عادلانه امکانات ارتباطی در کشور است

مهندس محمودی، مدیر مخابرات منطقه چهارمحال و بختیاری در مراسم افتتاح مرحله اول نهضت جهادی توسعه فیبرنوری در این منطقه با بیان اینکه این طرح یکی از مصادیق توزیع عادلانه امکانات ارتباطی در کشور است، اعلام کرد: مخابرات منطقه علی رغم برخی توسعه نیافتگی ها با تلاش جهادی همکاران یکی از بهترین رتبه بندی ها را در رده بندی کشوری مخابرات مناطق به خود اختصاص داده است.

به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، مهندس محمودی گفت: با توجه به تلاش های مخابرات منطقه در کسب رتبه برتر در گروه خود و کسب رتبه چهارم کشوری، این استان از مزیت های فراوانی برای تحقق کامل طرح نهضت جهادی فیبرنوری و رسیدن به اهداف تعیین شده در زمان مشخص برخوردار است.

مدیر مخابرات منطقه چهارمحال و بختیاری گفت: توانمندی ویژه حرکت به سمت توسعه در این استان وجود دارد و برای تکمیل این توانمندی ، نیازمند سیاستگذاری مستقل، تفکر بر پایه دیجیتال، و جاری سازی اقتصاد نوآور و تحول گرا در جای جای استان داریم.

وی با تاکید بر اینکه ارتباطات قوی و هوشمند، رابطه مهمی با مبحث فرهنگی و فناوری دارد، گفت: تکامل فناوری موجب دسترسی بیشتر مردم و تحقق عدالت ارتباطی برای شکوفا شدن توانمندی های تمام مردم بدون توجه به محل و منطقه سکونت آن ها می شود.

وی گفت: استان چهارمحال و بختیاری، در حال حاضر ۱۶۳ مرکز مخابراتی، ۳۳۷ هزار تلفن منصوبه و حدود ۲۶۱هزار تلفن ثابت دایری دارد.

مهندس محمودی با بیان اینکه در حال حاضر نزدیک ۷۰ هزار پورت فیبرنوری دایری، ۴ هزار و ۳۰۰ کیلومتر فیبرنوری شهری و بین شهری و حدود دوهزار پورت اتصال فیبرنوری به طور کامل در نقاط مختلف استان برقرار شده است، گفت: گذر از شبکه مسی به زیرساخت امن و پرسرعت فیبرنوری یکی از اهداف مهم مخابرات استان است که در طرح نجما ، آمادگی ویژه استان به کمک اجرای طرح آمده و اکنون مخابرات منطقه، آماده توسعه جهشی از طرح نجما به سمت اقتصاد دیجیتال است.

Views: 5

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.