منشاء اختلافات در شورای شهر؛ مصلحت شهر یا مسائل شخصی

شهردارکرمانشاه بسیاری از مشکلات و مسائل شهری را به صورت ریشه‌ای حل کرده‌اند وعامه مردم از عملکرد دو ساله‌ی شهردار، راضی هستند.
کد خبر : 1208
تاریخ انتشار : چهارشنبه 3 مارس 2021 - 11:11
منشاء اختلافات در شورای شهر؛ مصلحت شهر یا مسائل شخصی

به گزارش آوای پراو نیوز ، دکترپیمان موسوی اظهار داشت :اختلاف بین اعضای شورای شهر تنها مختص کرمانشاه نیست و در بیشتر شهرها این اختلافات وجود دارد اما متاسفانه این اختلافات در بین اعضای شورای شهر کرمانشاه ،بیشتر مربوط به مسائل شخصی است.
این عضو شورای شهرضمن اشاره به مشکلات فراوان شهر کرمانشاه، تنها راه برون رفت از شرایط فعلی را اتحاد و همدلی دانست و بیان کرد که این اتحاد و همدلی جز با مصلحت اندیشی و دلسوزی برای شهر؛ در شورا شکل نمی گیرد.
وی در ادامه گفت: در شورا باید اختلاف‌نظرها کارشناسی باشد اما در کرمانشاه اختلافات بر اساس مصلحت شهر و کارشناسی نیست و کاملاً شخصی است.
پیمان موسوی افزود: در آغاز به کار دور پنجم شورا اختلاف بر سر ابقاء آقای آرش رضایی یا تعیین شهردار جدید بود اما در نهایت با اجماع اعضا ،دکتر طلوعی با سابقه مدیریتی درخشان، انتخاب شدند.
وی بیان کرد: بنده به آقای طلوعی نمره قبولی می دهم زیرا ایشان خیلی از مشکلات و مسائل شهری را به صورت ریشه ای حل کرده‌اند وعامه مردم از دو سال عملکرد شهردار راضی هستند.
پیمان موسوی همچنین اختلافات میان بعضی از اعضای شورا و شهردار را شخصی قلمداد کرد و گفت که مخالفین شهردار با بیان مسائل به شکل دیگر سعی در غیرشخصی جلوه دادن این اختلافات دارند.
وی همچنین درخصوص بودجه پیشنهادی شهرداری گفت: بودجه شهرداری در حال بررسی است، این بودجه دارای نواقص زیادی است اما با توجه به تحقق بودجه ۱۰۰ درصدی امسال و یک متمم ۳۰ درصدی نزدیک به پیش بینی سال ۱۴۰۰ است .
عضو شورای شهر کرمانشاه با بیان مشکلاتی که در خصوص پیاده راه کرمانشاه به وجود آمده و اعتراض کسبه و بازاریان نسبت به این موضوع ؛اظهار امیدواری کردکه با جلب رضایت این افراد ،پروژه پیاده راه ،از سال ۱۴۰۰ آغاز شود.
پیمان موسوی ضمن اشاره به نمونه‌های موفق پیاده راه ونقش پیاده راه‌ها در صنعت گردشگری و همچنین محوریت کرمانشاه در غرب کشوراذعان داشت : وجود پیاده راه می‌تواند باعث جذب هر چه بیشتر گردشگر و ایجاد رونق اقتصادی گردد.
وی در پاسخ به این سوال که عملکرد شورای شهر را در این دوره چگونه ارزیابی می کنید؟ بیان کرد: این مردم هستند که باید اعضای شورا را بر اساس عملکرد و تصمیمات آنها ،قضاوت کنند.
پیمان موسوی با اشاره به پیش رو بودن انتخابات گفت:امیدوارم، مردم نسبت به انتخاب نماینده در شورای شهر بسیار حساس باشند و با چشم بسته در این انتخابات شرکت نکنند.
وی در ادامه افزود: عدم مشارکت مردم در انتخابات باعث حضور عده خاص در شورا خواهد بود ولی حضور پررنگ مردم بدون شک باعث پیشرفت شهر خواهد بود .
سید پیمان موسوی گفت: امیدوارم کاندیدای شورای شهر بر اساس‌لیست مشخص،اهداف مشخص و برنامه‌های از پیش تعیین شده در انتخابات شورا شرکت کنند زیرا تصمیمات شورا بر اساس نظر جمعی است و یک شخص به تنهایی تاثیر زیادی نمی تواند داشته باشد
دکتر موسوی همچنین ابراز داشت: اگر شرایط برای حضور در انتخابات حاصل شود، کاندیدای شورای شهر خواهند بود. عضو شورای شهر کرمانشاه، مهم‌ترین رسالت شوراها را بحث فرهنگ سازی و بحث صلاحیت شورا عنوان کردوافزود: متاسفانه هنوز آنطور که باید،فرهنگ شورایی شکل نگرفته است .

هیوا زارعی

Visits: 4

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.