گزارش سفر زیارتی خبرنگاران به مشهد مقدس

28 خبرنگاران اعزامی در سفر زیارتی مشهد گزارش سفر زیارتی خبرنگاران به مشهد مقدس ظهور عشق و یکرنگی در سفر زیارتی خبرنگاران کرمانشاهی به مشهد مقدس 28 خبرنگاران اعزامی در سفر زیارتی مشهد مقدس این سفر را که به همت سپاه حضرت نبی اکرم (ص) صورت گرفت یکی از ماندنی ترین خاطرات خبرنگاران برشمردند و

کد خبر : 3751
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 7 نوامبر 2023 - 19:45
گزارش سفر زیارتی خبرنگاران به مشهد مقدس

28 خبرنگاران اعزامی در سفر زیارتی مشهد

گزارش سفر زیارتی خبرنگاران به مشهد مقدس

ظهور عشق و یکرنگی در سفر زیارتی خبرنگاران کرمانشاهی به مشهد مقدس

28 خبرنگاران اعزامی در سفر زیارتی مشهد مقدس این سفر را که به همت سپاه حضرت نبی اکرم (ص) صورت گرفت یکی از ماندنی ترین خاطرات خبرنگاران برشمردند و ظهور عشق و یکرنگی در این سفر معنوی میان آنها تجلی یافت.

شاید در طول سال، سفرهای متعددی به شهرها و حتی کشورهای مختلف داشته و برای هرکدام برنامه‌ریزی خاصی با خانواده و دوستان داشته باشید.
سفرهای زیارتی و سیاحتی که خودتان مقدمات آن را فراهم می‌کنید و علاوه بر هزینه سفر به دنبال مقدمات دیگری مانند مکان اقامت، وسیله نقلیه و مواردی از این قبیل خواهید بود که برای هرکدام باید زمان کافی و البته هزینه‌ای جداگانه صرف کنید.
در این میان زمان‌هایی هم هستند که خودتان برای انجام سفر برنامه‌ریزی نمی‌کنید و تنها باید در این سفر حضورداشته باشید، حال اگر در این سفر همراه با همکاران باشید لذت سفر را دوچندان می‌شود.
خبرنگاران استان کرمانشاه ۲۹ مهرماه امسال همگی بدون توجه به وابستگی سیاسی و علایق خودشان دورهم جمع بودند و عازم یک سفر معنوی بودند سفری که میزبان آن سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه بود.
۲۸ نفر از خبرنگاران استان کرمانشاه با یک برنامه‌ریزی دقیق و مناسب به زیارت امام مهربانی‌ها نائل شدند که در نوع خود در سال‌ها و حتی دهه‌های گذشته بی‌سابقه بود.
تجربه این حضور جمعی و میزان رضایت شرکت‌کنندگان در این سفر ما را بر آن داشت تا گزارشی از آن تهیه کنیم.
در این سفر معنوی که به همت و تلاش های خستگی ناپذیر سردار بهمن ریحانی فرمانده سپاه نبی اکرم استان کرمانشاه و همکاران وی صورت گرفت، خبرنگاران استان کرمانشاه عازم دیار امام رئوف شدند تا بهترین خاطره های بیاد ماندنی برای آنان رقم بخورد.
همه چیز خیلی اتفاقی و بدون هیچ گونه امادگی قبلی شکل گرفت و درخواست خبرنگاران در نشست خبری سردار بهمن ریحانی فرمانده سپاه نبی اکرم استان کرمانشاه، که در ساختمان شهید جعفری به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد مورد موافقت قرار گرفت و قرار شد خبرنگاران کرمانشاهی به وسیله قطار از ایستگاه راه آهن کرمانشاه به زیارت حضرت امام رضا (ع) در مشهد مقدس رهسپار شوند.
در آن جلسه موضوع سفر به مشهد مقدس بسیار مهیج و جلوه گری زیبایی داشت البته پس از پایان آن جلسه فکر می کردم این وعده هم مثل بسیاری از وعده هایی که مسئولان می دهند به فراموشی سپرده می شود و از سفر با قطار به مشهد و… خبری نخواهد بود!
هر چند که در پس آن جلسه و روزهای بعد از آن بسیاری از همکاران رسانه ای و خبرنگاران استان مشتاقانه و رویاگونه خود را در کوپه های در حال حرکت قطار کرمانشاه به مشهد مقدس می دیدند.
اما موضوع جدی بود و ماجرای سفر خبرنگاران با قطار به مشهد مقدس داشت آرام آرام به واقعیت تبدیل می شد و کارها روی ریل قرار گرفت و خیلی زود عازم سفر شدیم. بعضی از خبرنگاران  که تاکنون موفق به زیارت آقا امام رضا (ع) نشده بودند و این اولین سفر آنها به پابوس حضرت امام رضا (ع) بود از مسببین این حرکت زیبا تشکر می کردند، درود می فرستادند و دعا می کردند و…
اما برای تهیه بلیت ۲۸ خبرنگار از قطار کرمانشاه به مشهد کار را برای متولیان سفر دشوار کرده بود که مجبور شدند بلیت ها را از همدان تهیه کنند.
آقای رضا جمشیدی و همکاران پرتلاشش با چهره ای بشاش وخندان (با اینکه چند روزی برای هماهنگی نهایی این برنامه درست و حسابی استراحت نکرده بودند!) خبرنگاران را در حسینه ثارالله سپاه نبی اکرم(ص) گرد هم آوردند و  پس از صحبت هایی جهت همکارایی های لازم خبرنگاران در طول سفر با ایشان، سفر یک هفته ای ما ساعت16:۱۵ بعداز ظهر روز شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۲ از کرمانشاه به سمت همدان با اتوبوس آغاز شد و سپس با سوت قطار همدان– مشهد به زیارت حضرت امام رضا (ع) رهسپار شدیم و در لحظات واپسین بعداز ظهر یکشنبه ۳۰ مهرماه ساعت ۱۶ وارد مشهد مقدس شدیم ویک راست به هتل محل اقامت خود (هتل سپاه نبی اکرم (ص)) رفتیم که الحق والانصاف از هتل های خوب و تمیز مشهد بود و فاصله چندانی با حرم نداشت.
در ادامه سفر خبرنگاران کرمانشاهی به مشهد مقدس و از همان شب اول، زیارت مرقد مطهر امام هشتم اولویت همه برنامه ها بود و همکاران خود را به حرم می‌رساندند و ضمن طواف حرم مطهر امام رضا (ع) در اقامه نماز، تلاوت قرآن و ادعیه ها شرکت کرده و در ادامه با گشت و گذار در محوطه بزرگ حرم رضوی از نقاط دیدنی و جالب توجه آن دیدن می‌کردند.
ضمن اینکه حضور در بازارهای بزرگ اطراف حرم و خرید سوغاتی های مختلف از دیگر مواردی بود که تقریبا همه اصحاب رسانه به آن می پرداختند و این اعمال در طول سه روز حضور خبرنگاران کرمانشاهی در این سفر معنوی هر روز تکرار می شد.
در ادامه این سفر بازدیدی از برخی از موزه‌های آستان قدس رضوی که یکی از مجموعه‌های بزرگ موزه‌ای در ایران است که بناهای تاریخی آن جلوه گر شش قرن تزئینات و معماری دوره اسلامی و اشیای تاریخی آن نشان دهنده انواع هنرها و صنایع دستی ساخته شده طی ده قرن گذشته می‌باشد از جمله ،  حمام مهدی قلی بیگ، موزه مردم‌شناسی مشهد، ساختمان موزه قرآن و نفایس، آثار اهدایی استاد فرشچیان داشتیم و پس پایان این بازدید به صرف غذای متبرک امام رضا علیه السلام دعوت شدیم و هدایای از جمله پوستری از حرم مطهر امام رضا (ع) ، نبات و نمک تبرکی بین همکاران توزیع شد.
تا اینکه موعد بازگشت فرا رسید و همه همکاران رسانه ای که به این سفر مشرف شده بودند با اینکه نمی خواستند از این زیارتی و رویایی دل بکنند ولی چاره ای نبود و باید برمی گشتیم و این غم فراغ را با خود به شهرمان حمل می کردیم و در ساعت ۱۱ صبح روز جمعه ۵ آبان ماه ۱۴۰۲ به شهرمان خودمان یعنی کرمانشاه بازگشتیم.
پس از پایان سفر و در طی مسیر بازگشت گفتگویی هایی با خبرنگاران اعزامی در خصوص نظر و میزان رضایتشان از این سفر داشتیم که چند مورد از آنها را بصورت خلاصه ذکر خواهم کرد
جرات می‌توان گفت این اولین برنامه فرهنگی است در طی این چند سال اخیر که در این حد و اندازه در بین خبرنگاران استان کرمانشاه برگزار می‌شود که جای تقدیر و تشکر دارد.
حقیقتاً انجام این برنامه آن‌هم در شرایط سخت مالی و اقتصادی کشور و عدم همکاری برخی قسمت‌ها جای بسی تقدیر و تشکر دارد که به‌یقین پس از توفیق الهی و عنایات اهل‌بیت (ع)، خلوص نیت دست‌اندرکاران برنامه به‌خصوص سردار بهمن ریحانی و آقای رضا جمشیدی در تحقق این مهم نقش مهمی داشته و امیدواریم که این‌گونه برنامه‌ها که توأم با حفظ عزت و کرامت خبرنگاران عزیز بوده با قوت در سال‌های آینده نیز تداوم داشته باشد.
با توجه به عدم امکان تهیه  بلیت به صورت یکجا از  قطار کرمانشاه به مشهد، این موضوع را از نقاط ضعف این سفر بود: چرا استان کلانشهری چون کرمانشاه از چنین موضوعی که براحتی با ورود مسئولان به این موضوع حل خواهد شد باید رنج ببرد؟!
ایجاد و تقویت روحیه وحدت، همدلی و نشاط معنوی در بین خبرنگاران
سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با برگزاری اردوی سفر زیارتی مشهد مقدس نشان داد که فراتر از شعار و ژست و ارائه بیلان کاری، ایجاد و تقویت روحیه وحدت، همدلی و نشاط معنوی در بین خبرنگاران استان کرمانشاه را تجلی بخشید.
نکته دیگر برنامه‌ریزی مناسب و دسترسی آسان خبرنگاران به حرم امام رضا (ع) بود که لذت این سفر را دوچندان کرد.
سفر زیارتی به مشهد یکی از ماندنی ترین خاطرات خبرنگاران بود.

این سفر علاوه بر حضور خبرنگاران دارای یک پیوست معنوی داشت که لذت این سفر را دوچندان کرد.
مسئولان سازمان های دیگر اردوهای یک‌روزه را نیز تدارک ببینند
خوب است که مسئولان دیگر ارگان ها هم اردوهای یک‌روزه‌ای نیز به استان‌های مجاور و شهرهای نزدیک داشته باشند که قطعاً با استقبال خبرنگاران همراه خواهد بود.
برنامه‌ریزی مناسب، زمان‌بندی دقیق از نقاط قوت این سفر بود.
سفر مشهد فرصتی مناسب برای افزایش همدلی‌ها بود
افزایش روحیه و نشاط معنوی از دیگر دستاوردهای این‌گونه سفرها است و امیدواریم این‌گونه کارها در بین خبرنگاران ادامه داشته باشد.

Views: 18

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.