گفت‌وگوی اختصاصی

گفت‌وگوی اختصاصی مدیر صندوق بازنشستگی استان کرمانشاه با  هفته نامه آوای پراو اشاره مدیر صندوق بازنشستگی استان کرمانشاه «کاظم نجفی نیا»از جمله‌ی مدیران موفق و کارآمد استان کرمانشاه است که در قامت  مدیر صندوق بازنشستگی استان فعالیت دارند.امسال نیز با توجه به این که  تعداد زیادی از همکاران  مجموعه آموزش و پرورش بازنشسته شدند؛ به

کد خبر : 3833
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 28 نوامبر 2023 - 23:10
گفت‌وگوی اختصاصی

گفت‌وگوی اختصاصی
مدیر صندوق بازنشستگی استان کرمانشاه با  هفته نامه آوای پراو

اشاره
مدیر صندوق بازنشستگی استان کرمانشاه «کاظم نجفی نیا»از جمله‌ی مدیران موفق و کارآمد استان کرمانشاه است که در قامت  مدیر صندوق بازنشستگی استان فعالیت دارند.امسال نیز با توجه به این که  تعداد زیادی از همکاران  مجموعه آموزش و پرورش بازنشسته شدند؛ به همراه مجموعه‌ی تحت مدیریتش، تمام تلاش خود را بکار برده تا فرهنگیان عزیز بازنشسته در همان ماه اول حقوق خود را دریافت کنند.به عنوان یک فرهنگی و سردبیر هفته نامه آوای پراو در دیدار با این مدیر کوشا و شایسته، ضمن خسته نباشید و قدردانی از ایشان و مجموعه‌ی تحت مدیریتش  اخرین خبرها و گزارش‌ها را ازایشان جویاشدیم.
مدیر صندوق بازنشستگی استان کرمانشاه ضمن ارائه توضیحات پیرامون این سازمان اشاره کردند:مدیریت صندوق بازنشستگی استان کرمانشاه این افتخار را دارد که خدمتگزار بیش از ۴۳ هزار بازنشسته و موظفین و همچنین بالغ بر ۲۵ هزار نفر هم شاغلین دستگاه‌های اجرایی مشترک این مدیریت می‌باشد.
وی ادامه داد :ما در استان کرمانشاه بیش از۲۳ کانون فعال  فعال بازنشستگی داریم که ۱۱ کانون آن در شهرستان ها و ۱۲ کانون دیگر هم مرکز استان به عزیزان بازنشستگان ارائه خدمت می‌دهند و در واقع بازوان قدرتمندی در کنار صندوق بازنشستگی استان کرمانشاه بوده   و همچنین پل‌های ارتباطی میان دستگاه‌های اجرایی بازنشستگان و صندوق بازنشستگی هستند .
کاظم نجفی نیا در ارتباط با وضعیت پرداختی بازنشستگان فرهنگی استان کرمانشاه گفتند:
با تلاش شبانه روزی همکارانم در شهریور و مهرماه امسال احکام بازنشستگی بیش از ۱۸۰۰ نفر از فرهنگیان بدون هیچگونه تاخیری صادر شده که حقوق خود را دریافت می کنند و تقریباً برای تمامی پرونده هایی که بدون مشکل بودند، احکام بازنشستگی صادر شده است.
این مقام مسئول اضافه کرد :امسال به منظور بررسی و رفع مسائل و مشکلات جامعه هدف بازنشستگان عزیزمان جلسات متعددی رو برگزار کردیم ودر این جلسات مطالبات و دغدغه های خود از جمله همسان سازی حقوق بازنشستگان و دائمی شدن آن، اجرای مواد ۶۴ ، ۸۵ و ۱۲۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و تدوین بیمه تکمیلی جامع، اعمال امتیازات منطقه عملیاتی موضوع بند(ج) و(ث) ماده ۱۱۲قانون برنامه ششم توسعه برای بازنشستگان مطرح کردیم…

مدیر صندوق بازنشستگی استان کرمانشاه ،در ارتباط با رفع مشکلات و پیگیری حقوق بازنشستگان و رفع بعضی موانع به برگزاری جلسات متعددی با مقامات مربوطه در استان اشاره کردند همچنین یادآور شدند که:
اخیرا  نشست‌های  همفکری و هم گرایی  با استاندار محترم کرمانشاه ، معاونت سیاسی امنیتی ایشان ، فرمانداری استان کرمانشاه و نیز برخی از نمایندگان محترم مردم در  شورای اسلامی برگزار گردید. دراین جلسات و هم اندیشی ها ، ضمن طرح خواست‌ها و مشکلات موجود بازنشستگان ،اتفاق نظر خوبی  در بین مسولین و مقامات استانی برای  رفع   بعضی مشکلات و نیازهای عزیزان بازنشسته وجود داشت که برای پیگیری و طرح مباحث جلساتی هم با بعضی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ازجمله: جناب اقای دکتر مصری و جناب اقای دکتر رشیدی برگزار گردید که موضوع کلیدی و محوری جلسات   مسایل و مشکلات  جامعه هدف از جمله بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان  و نیز بحث پیگیری فوق العاده مناطق عملیاتی مطرح شد که نمایندگان محترم بیان داشتند که برای تصویب و اجرایی شدن  همسان سازی حقوق‌ها در صحن علنی مجلس نهایت تلاش و پیگیری و هماهنگی های لازم را خواهند داشت و خوشبختانه مجلس به طور جدی در حال بررسی و پیگیری این موضوع است.

وی در ادامه اظهار کرد: بخش زیادی از بازنشستگان امروز با مشکل معیشتی مواجه هستند و شرایط تورمی جامعه زندگی را برای بازنشستگان سخت کرده است. دریافتی بازنشستگان کم است وامیدواریم در سال آینده شاهد اتفاقات خوبی در سطح معیشت بازنشستگان باشیم!
اقای کاظم نجفی در ادامه اشاره کردند که یکی از کارهای خوب کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه بحث متناسب سازی حقوق بازنشستگان بود که دولت را مکلف کرده تا حقوق بازنشستگان را تا ۹۰ درصد با حقوق شاغلان هم تراز کند. با توجه به شرایط تورمی جامعه این افزایش به نسبت تورم صورت خواهد گرفت.

.وی با اشاره به کمیسیون تلفیق گفت بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم،‌ کلیه بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی، شامل این مصوبه متناسب سازی حقوق خواهند شد.وی اظهار امیدواری کرد که در سال ۱۴۰۳ شاهد اجرایی شدن آن باشیم.
عبدالله سلیمانی

Visits: 23

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.