برگزاری مانور زلزله فرضی باحضورسرپرست وجمعی ازمسئولین وکارکنان مخابرات منطقه کرمانشاه

حضورمخابرات منطقه کرمانشاه در مانور مقابله با زلزله به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه کرمانشاه ، مانور آمادگی در برابر زلزله براساس سناریوی از پیش تعیین شده و با همکاری جمعیت هلال احمرواستانداری کرمانشاه باحضور دستگاههای مختلف خدمات رسان از جمله مخابرات منطقه در پارک شرقی محوطه تاریخی طاقبستان برگزار شد. حسین آتشکاری،رئیس اداره روابط

کد خبر : 1872
تاریخ انتشار : جمعه 12 نوامبر 2021 - 13:54


حضورمخابرات منطقه کرمانشاه در مانور مقابله با زلزله

به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه کرمانشاه ، مانور آمادگی در برابر زلزله براساس سناریوی از پیش تعیین شده و با همکاری جمعیت هلال احمرواستانداری کرمانشاه باحضور دستگاههای مختلف خدمات رسان از جمله مخابرات منطقه در پارک شرقی محوطه تاریخی طاقبستان برگزار شد.
حسین آتشکاری،رئیس اداره روابط عمومی مخابرات منطقه کرمانشاه در حاشیه این مانور گفت: آموزش و توانمند سازی نیروهاوامکانات دستگاههای خدمات رسان برای افزایش آمادگی در زمان بحران و نقش آفرینی و مسئولیت‌پذیری آنان نقش بسزایی درکاهش خسارات جانی ومالی خواهدداشت.
آتشکاری ضمن اشاره به سالگرد زلزله آبان ماه سال 1396 سرپل ذهاب که موجب وارد آمدن خسارتهای بسیاری گردید اظهار داشت: توانمندسازی و آموزش ایمنی به کارکنان ادارات سبب انتقال این اطلاعات به خانواده ها و در نتیجه بالا رفتن ضریب ایمنی در زمان بحران خواهد شد.
وی بیان کرد: برگزاری مانورهای ایمنی و زلزله، نواقص و کاستی های احتمالی در مواقع بحران را مشخص می کند که باید با افزایش هماهنگی بین بخشی، این کمبودها را برطرف نمود.
رئیس روابط عمومی مخابرات استان هدف از شرکت در این مانور را ارتقای سطح آمادگی کارکنان مخابرات در مواجهه با اثرات احتمالی زلزله، افزایش تاب آوری، پایداری شبکه ارتباطی درزمان وقوع زلزله و ارزیابی دقیق رفتار و واکنش سریع پرسنل و گروههای عملیاتی و شناسایی وبرطرف نمودن نقاط ضعف عنوان کرد.
آتشکاری در ادامه افزود: خوشبختانه در زمان وقوع زلزله سال 1396 مخابرات از جمله دستگاههای خدمت رسانی بود که از لحظات اول حادثه با تمام قوا درمنطقه حضوریافت و به سرعت ارتباط تلفن همراه را جهت تسریع در امر امداد رسانی در مناطق آسیب دیده از زلزله برقرار کرد و در روزهای پس ازآن نیز اقداماتی از جمله نصب تلفن های همگانی رایگان،استقرارسیستم های سیارتلفن همراه و رایگان نمودن قبوض تلفن ثابت درآن مناطق را اجرا کرد و از لحاظ خدمت رسانی به مردم کارنامه درخشان و قابل قبولی دارد.
رئیس اداره روابط عمومی مخابرات استان در پایان خاطر نشان کرد: بادستوردکتر امیری ، جانشین مدیر منطقه کرمانشاه ،همکاران مخابرات با حضور در این مانور اقدام به برقراری ارتباط سریع تلفن همراه از طریق آنتن های پرتابل( سیار) در محل زلزله فرضی نمودند.

حضوردکترامیری،سرپرست مخابرات منطقه کرمانشاه درجمع مسئولین استانی درمانورزلزله

Visits: 1

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.