درسا گومه ء خبرنگار آوای پراو نیوز

موانع پذیرش دانشجوی پزشکی

حوزه درمان و پزشکی در کشور ما این روزها محل بحث و انتقاد گروه‌های مختلف اجتماعی است .در این که پزشکان عزیز و محترم تلاش خود را در جهت درمان بیماران انجام می دهند و مدیران ساختار درمانی هم در این راستا کوشا هستند یکی نیست .و از زحمات و ایثارگری آنها به خصوص در ایام کرونا تشکر می کنیم .
کد خبر : 2063
تاریخ انتشار : جمعه 21 ژانویه 2022 - 15:40
موانع پذیرش دانشجوی پزشکی

حوزه درمان و پزشکی در کشور ما این روزها محل بحث و انتقاد گروه‌های مختلف اجتماعی است .در این که پزشکان عزیز و محترم تلاش خود را در جهت درمان بیماران انجام می دهند و مدیران ساختار درمانی هم در این راستا کوشا هستند شکی نیست .و از زحمات و ایثارگری آنها به خصوص در ایام کرونا تشکر می کنیم .

در کشور ما مافياي پزشکی توانسته است برای حفظ بازار درمان مانع افزایش پذیرش دانشجوی پزشکی شوند. تا جایی که کشور ما از نظر نسبت تعداد پزشک به جمعيت، پایین تر از تاجیکستان و قزاقستان و ارمنستان پاکستان و بنگلادش و… باشد.
در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان وزیر بهداشت و درمان یک متخصص علم اقتصاد یا متخصص علم مدیریت است اما در کشور ما همواره یک پزشک وزیر بهداشت و درمان بوده تا در سایه مافياي پزشکی تمام همت خود را در جهت تضمین منافع صنف خود و علیه مردم به کار ببرد.
تعرفه های پزشکی از شورای عالی بیمه به دولت پیشنهاد می شود اما اکثریت اعضای آن شورا پزشک هستند، در سایه سیاه همان مافياي پزشکی تعرفه ها را به ضرر ملت و شرکت های بیمه به سود منافع پزشکان همکار خود تصویب می کنند..
و البته بیمه هم پول ناخق را از مردم مظلوم می ستاند
در سایه سیاه شوم مافياي پزشکی تمام اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی پزشک هستند و آنها تمام هوش و استعداد خود را مصروف به سر انجام رساندن طرح ها و لوایحی می کنند که تضمین کننده سود همکاران هم صنفی خود باشد.

در کشور ما اگر کسی از یک پزشک بابت تخلفات پزشکی شکایت داشته باشد. او شکایت خود را به دادگاه می برد اما قاضی مربوطه نظر کارشناسی را از سازمان نظام پزشکی درخواست می کند و البته اعضای مافیایی سازمان نظام پزشکی خود با رای مستقیم همان پزشک متخلف انتخاب شده اند.
در سال های جنگ ایران و عراق دولت وقت ايران در ازای درخواست ثابت نگه داشتن قیمت دارو، به داروخانه داران اجازه داد که به ازاي هر نسخه، یک مبلغی به عنوان “حق فنی” از بیماران دریافت کنند. اما بعد از پایان جنگ داروخانه داران در سایه مافيای نظام پزشکی به زیر همه چیز زدند و اخذ حق فنی را بدون هیچ قانونی تداوم بخشیدند.

در تمام کشورهای جهان وزارت آموزش یا وزارت علوم متصدی آموزش عالی کشورهاست اما در کشور ما با نفوذ مافياي پزشکی، برای رشته های پزشکی یک وزارتخانه مجزایی تشکیل شده. بیمارستان های دانشگاههاي علوم پزشکی به نفع مافياي پزشکان خودگردان شده اند. اعضای هیات علمی مافياي پزشکی در دانشگاه دولتی هم حقوق عضویت هیات علمی می گیرند و هم همزمان به حساب خود در همانحا طبابت می کنند و هم از درآمد بيمارستان کارانه دریافت می کنند …‌

Visits: 3

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.